Gruaja 74vjecare sjell dy vajza binjake pas 54 vjet martese..

Gruaja 74vjecare sjell dy vajza binjake pas 54 vjet martese..

Gruaja 74vjecare sjell dy vajza binjake pas 54 vjet martese..

Një grua 74-vjeçare ka lindur dy vajza binjake pas 54-vjet martese. Gazeta indiane, The Hans India raportoi se lindja u bë në një spital privat në qytetin Guntur të Enjten, 5 Shtator.Sipas mjekeve, Jerramati Raja Rao i cili vjen nga Nelapartipadu në rrethin Lindor Godavari u martua me Mangayamma më 22 Mars 1962.

Martesa ishte e pafrytshme për dekada derisa Yerramatti lexoi për një grua 55-vjeçare shtatzënë që banonte afër shtëpisë së saj. Gruaja mbeti shtatzënë përmes IVF.Mangayamma mori frymëzim nga fqinji dhe së bashku me burrin e saj iu afruan Shtëpisë së Pleqve Ahalya në qytetin Guntur.

Ata u takuan me ekspertë të i v f të cilët mblodhën spermen e burrit të Mangayamma dhe u përpoqën në sistemin i.vF. Përpjekjet e mjekut ishin të frytshme. Që nga ajo kohë, Mangayamma ishte nën mbikëqyrjen e mjekëve në shtëpinë e pleqve.

Be the first to comment on "Gruaja 74vjecare sjell dy vajza binjake pas 54 vjet martese.."

Leave a comment

Your email address will not be published.


*