A e mbani mend Mimoza llasticën? Do habiteni se si duket ajo sot, ja ku jeton dhe punon…


Te gjithe femijet e viteve `90 e me heret e mbajne mend Mimoza Llasticen e cila ishte ne personazhin terheqes te nje 7 vjecare tekanjoze qe vetem sa perkedhelej nga kujdesi i tepruar.

Me ne krah gjyshes e saj te papertueshme , ajo nuk i do me shoqet ne shtepi e u prish edhe lojrat duke mbetur e vetme me kukullen derisa nje dite kuptoi sjelljes e gabuar dhe ndryshpi per mire.

Kjo histori e Mimozes u luajt bukur nga aktorja te ciles pak ia dine emrin e vertete. Zhaklina Dhimojani eshte kjo vajza, e cila eshte larguar nga Shqiperia ne 1990 ku publiku nuk e njeh si portret por ate ne film e kujtojne mjaft mire.

Tani aktorja eshte ne te 50-tat e saj dhe jeton ne Bërn te Zvicres se bashku me bashkeshortin dhe vajzen e saj Alexa.

Ajo ka qene e shkqputur nga bota e kinematografise ku ka punuar ne Itali si perkthyeses ne zyren Federale te Refugjateve dhe me pas ne Zvicer e angazhuar si organizatore e koncerteve me muzike klasike.

Be the first to comment on "A e mbani mend Mimoza llasticën? Do habiteni se si duket ajo sot, ja ku jeton dhe punon…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*