Askush nuk ju ka treguar më parë po qepa është ilaç natyral për shërimin e shumë sëm’undjeve qe prek kete moshe

Askush nuk ju ka treguar më parë për këto efekte magjike të qepës

Qepët janë ilaç natyral për shërimin e shumë sëmundjeve.Qepa vjen nga familja e Alliumit dhe është e pasur me sulfur, gjë që e furnizon atë me veti antibiotike dhe antiseptike, transmeton Telegrafi.
Sidoqoftë, shumë pak i dinë efektet e saja të mahnitshme dhe metodat se si mund të përdoret për të qenë më efektive.

Shëron dhimbjet e barkut

Receta indiane ndikon që foshnjat të mos kenë më dhimbje të barkut.Thjesht e vloni një sasi të vogël të qepës në ujë dhe me lugë të gjellës e ushqeni foshnjën çdo orë derisa t’i hiqen dhimbjet.

Ndihmon në infeksionet dhe dhimbjet e veshit

Preni qepët dhe futni në një çorape të hollë, pastaj mbylleni çorapen.Më pas, çorapen e vendosni në zonën ku po keni dhimbje apo infeksion. Atë e hiqni pasi të largohet dhimbja.

Shëron prerjet

Lëkura e qepës e ndalon menjëherë gjakderdhjen, e gjithashtu vepron si antiseptik për plagën.

Be the first to comment on "Askush nuk ju ka treguar më parë po qepa është ilaç natyral për shërimin e shumë sëm’undjeve qe prek kete moshe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*