Bie Avioni 4 Minuta Pas Nisjes/Ja Sa Persona Kanë Qenë Në Bord

Bie avioni 4 minuta pas nisjes/Ja sa persona kanë qenë në bord

Bie avioni 4 minuta pas nisjes/Ja sa persona kanë qenë në bord

Një avion pasagjerësh Boeing 737 që mbante 50 persona është zh dukur në det, pasi ra nga 10 mijë metra lartësi menjëherë pas ngritjes në Xhakarta, pretendojnë raportet e para të mediave ndërkombërtare.Aeroplani Sriwijaya Air u ngrit nga kryeqyteti indonezian të shtunën dhe po drejtohej për në Pontianak në provincën Kalimantan Perëndimore kur humbi kontaktin me dhomën e kontrollit, sipas raporteve të mediave lokale

Aeroplani – që besohet të jetë një Boeing B737-500 – mësohet se ka rënë nga 10 mijë metra në më pak se 60 sekonda vetëm katër minuta pasi u ngrit.

Be the first to comment on "Bie Avioni 4 Minuta Pas Nisjes/Ja Sa Persona Kanë Qenë Në Bord"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*