Çaji ‘magjik’ kundër gripit

Çaji ‘magjik’ kundër gripit

Përbërësit:

2 limona të prerë hollë, në feta
5 cm zhardhok xhenxhefili i copëtuar
4 zhardhoke xhenxhefili indian/kurkuma pluhur
800 gr mjaltë bio

Të gjithë përbërësit hidhen në një kavanoz qelqi të sterilizuar, me ujë të vluar dhe përzihen mirë.

Për një çaj mjafton të hedhësh 1-2 lugë çaji nga përzierja, në një filxhan me ujë të vluar.

Pijeni 3-4 herë në ditë. Është e rekomandueshme edhe për fëmijë mbi 2 vjeç (doza 0.5-1 lugë çaji nga përzierja).

Be the first to comment on "Çaji ‘magjik’ kundër gripit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*