Dëshmia sh okuese e 11-vjeçares nga Tirana: Mami më kapi burri i motrës kur motra shkoi për të lindur


Me të emën që i mbante duart për ta inkurajuar, një 11 vjeçare me banim në Tiranë denoncoi burrin e të motrës si për dhunues. E mitura u bind se duhej ta tregonte abu zimin se ksual menjëherë sapo kunati u largua si emigrant në Greqi.

Burimet e prokurorisë së Tiranës tregojnë për Top Channel se shtetasi me inicialet K.Z| është shpallur në kërkim pas marrjes së dëshmisë dhe administrimit të provave. Fëmija banonte shpesh tek e motra tregojnë burimet pasi e ëma ishte e div orcuar.

Sipas një burimi zyrtar janë administruar të dhënat në mat ernitet për të konfirmuar dëshminë e fëmijës, ndërkohë që janë marrë edhe dës hmi të së motrës.

Gruaja tregon se e kishte vënë re bashkëshortin t’i kërkonte llogari 11 vjeçares për punët e shtëpisë, dhe që gjithashtu ishte vënë në dijeni nga e ëma për ngjarjen.

“Mami më ka kapur, bu rri i motrës ditën kur motra li ndi. Nuk dua të jetoj më atje” është shprehur fëmija, të cilës i është vënë menjëherë në dispozicion një psikologe edhe gjatë marrjes së dëshmisë.

Be the first to comment on "Dëshmia sh okuese e 11-vjeçares nga Tirana: Mami më kapi burri i motrës kur motra shkoi për të lindur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*