Ditë zie/ Covid-19 i merr jetën mjekut shumë të njohur shqiptar…

Mjekësia shqiptare sot ka humbur një njeri me vlera, një profesionist që përpos punës së tij të palodhur, njihej edhe si një njeri dhe qytetar model. Mjeku i njohur gjinekolog Adhon Polena ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e Covid.

Të gjithë e njohir si një nga gjinekologët më të mirë të Korçës, një ikonë të qytetarisë. Ai u nda nga kjo botë në moshën 75-vjeçare, pasi nuk mundi ta mposhtë dot virusin e rre zikshëm.

Be the first to comment on "Ditë zie/ Covid-19 i merr jetën mjekut shumë të njohur shqiptar…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*