E bija e biznesmenit i bën namin Rezart Veleshnjës/ Babi im s’ka faj për Gërdecin, o dele

Mes Kleoniki Delijorgjit dhe Rezart Veleshnjas ka p lasur keq sherri. Modelja e ka cilësuar Rezartin si, ofendues, djall, të patalentuar dhe pa asnjë vlerë humane”.

Nga ana tjetër, aktori është shprehur se Kleoniki është e paaftë mendërisht dhe i ka kërkuar të mos dalë më në televizor sepse iu nga cmon pla gët njerëzve. Ai i ka përmendur modeles të atin, biznesmenin Mihal Delijorgji, pronar i fabrikës në Gërdec ku humbën jetën 26 persona në vitin 2008.

Ditën e sotme, Kleoniki ka publikuar një foto krah të atit në Instastory, duke shkruar se ai është i pafajshëm, i drejtë dhe ka bërë shumë dëmshpërblime për famijarët e vik t imave në Gërdec.

“Jeni dele të mediave, politikës dhe të sistemit. Çdo gjë që ka arritur, e ka arritur me forcën e tij dhe me pafundësisht punë. Babai im është njeri i drejtë. Nuk do i futem Gërdecit me detaj se nuk dua të vë në rr ezik asnjë pjesëtar të familjes. Më vjen vërtetë keq për të gjithë familjarët që v di qën dhe u dëmtuan nga t rag jedia. Por babai im është i pafajshëm dhe ka bërë shumë dëmshpërblime për familjarët”, ka shkruar ajo.

Be the first to comment on "E bija e biznesmenit i bën namin Rezart Veleshnjës/ Babi im s’ka faj për Gërdecin, o dele"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*