E hidhur/ Ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për shqiptarët

Humb jetën aktorja e famshme Edith Gonzalez.

Pas një lufte të gjatë me kancerin, aktorja nuk mundi t’ia dilte.

Gjatë kësaj periudhe ajo gjithmonë ka dashur të tregojë mesazhe force për të mos u mposhtur nga sëmundja.

Ajo la pas vajzën 14 vjeçare, Constanza dhe bashkëshortin Lorenzo Lazo, 64 vjeç.

Gonzalez njihet për rolet e saj protagonist në shumë telenovela.

Ky ka qenë një lajm I hidhur për botën amerikano-latine.

Be the first to comment on "E hidhur/ Ndahet nga jeta aktorja shumë e dashur për shqiptarët"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*