E mbani mend ne film ‘shoku ynë Tili’ që nuk linte prapësi pa bërë? Por ja si duket ai tani dhe ku jeton..

Aktori shume i dashur i asaj kohe që interpretoi rolin e Tilit ne filmin shqiptar quhet Arben Latifi i cili do të mbetet një nga ikonat e kinematografisë shqiptare, megjithese karriera e tij përfundonte në vitin 1984 me rolin e Ilirit në filmin “Lundrimi i parë”.

Por te kujtojme se nga koha kur u xhirua filmi (1981) kanë kaluar 39 vjet dhe Tili nuk është më ai djali i vogël që ne kujtojmë.

Aktori Latifi, prej vitesh jeton në Gjermani por vazhdon të mbajë ngjyrën e flokëve bjond edhe pse jo natyrale, por ai duket vërtetë në formë dhe shumë trendy.

Be the first to comment on "E mbani mend ne film ‘shoku ynë Tili’ që nuk linte prapësi pa bërë? Por ja si duket ai tani dhe ku jeton.."

Leave a comment

Your email address will not be published.


*