E Virgjër Deri Në Moshën 108-Vjeçare, E Moshuara Tregon Një Sekret… Tepër Sekret..

Këtë të shtunë, Carmelina Ruocco mbushi 108-vjeçe. E moshuara italiane, jeton në Casola di Napoli, një komunë e vogël në malet Lattari.

Por në këtë zonë jetojnë edhe Maria Cuomo, e cila është 106 vjeçe, duke e bërë komunën e vogël që të njihet si zona e “shekullorëve”.

Por Carmelina është vërteë një zonjë rekordesh. Kush e njeh, e mban mend duke shkuar në kishë me rruazat me kryq në dorë.
E përkëdhelur dhe e rrethuar nga dashuria e të afërmve dhe fqinjëve, Carmelina është ndjerë e lumtur.
Ajo nuk është martuar kurrë, ndonëse ka pasur disa të dashur, shkruan noa.al.

E pyetur nga mediat vendase se cili është sekreti i jetëgjatësisë së saj, ajo thotë “E virgjër deri në moshën 108-vjeçare”.
Madje shton se nuk ka asnjë pishman, pasi pretendon se në këtë mënyrë organizmi dhe trupi i saj janë më të fortë.

Be the first to comment on "E Virgjër Deri Në Moshën 108-Vjeçare, E Moshuara Tregon Një Sekret… Tepër Sekret.."

Leave a comment

Your email address will not be published.


*