Erion Brace ja fut këmbët në një këpucë Ermal Mamaqit/ Si e bëre këtë pa higjienë, si nuk të vjen zor ty

I ashpër ka qenë në reagimin e tij, zv.kryeministri Erion Braçe, pas publikimit në media të sk anda lit me Ermal Mamaqin, i cili ka grumbulluar dhetëra njerëz duke mos respektuar asnjë masë anti-COVID.

Kr im e ka cilësuar Braçe, ndërkohë që ka publikuar edhe fotot edhe të kreut të PD-së në Durrës, Ferdinand Xheferi. Braçe i bën thirrje p olic isë që të reagojë.

“Ky eshte k r im! Keta nuk jane ndryshe nga gjithkush! Sfida ndaj ligjit dhe rregullave te semundjes kur ajo eshte ne k ulm, duhet te marre pergjigje ligjore shembullore!
Ky i pari eshte Ferdinand Xhaferi ne Durres dhe Durresi cdo dite eshte i dyti per numrin e infektimeve.

Ky i dyti eshte Ermal Mamaqi ne Tirane dhe Tirana cdo dite eshte e para per numrin e infektimeve; shihini; te dy ne ambjente te mbyllura, pa asnje maske te vetme, pa distance e afermendsh.
Pa higjene! Eshte k rim inale, ne shkelje te plote te ligjit!
Eshte sfid uese, arrogante! E padrejte per cilindo tjeter qe zbaton rregullat, cilindo qe in fektohet prej tyre, humb jeten.

Be the first to comment on "Erion Brace ja fut këmbët në një këpucë Ermal Mamaqit/ Si e bëre këtë pa higjienë, si nuk të vjen zor ty"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*