Fakte interesante që nuk i dinim për ‘Sulltanesha Hyrrem’

Aktorja e njohur Merjem Uzerli, eshte nje nder figurat me te pelqyera te serialit te famshem turk “Sulltanesha Hyrrem”.

Sidomos per ne shqiptaret fama e saj nisi ne rolin e Hyrremit ku tregohet se regjisorja e ka kerkuar nje aktore si ajo per 8 muaj me radhe.

Merjem eshte e lindur ne Gjermani dhe ka origjine turke nga babai e gjermane nga nena, dhe cila eshte rritur ne nje familje me 8 persona, 4 vellezer 2 motra dhe prinderit.

Persa i perket anes private Merjem ka qene e lidhur me Can Ateş dhe me te ka nje vajze qe kete vit mbushi 6 vjec.

Seriali i famshem i dha aktores 400 milion fansa ne mbare boten, e pervec aktrimit ajo ka punuar edhe modele, e qe te dy keto profesione i kane dhene shume emer e pasuri per disa dhjetra milion dollare te deklaruara.

Be the first to comment on "Fakte interesante që nuk i dinim për ‘Sulltanesha Hyrrem’"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*