Guljelm Radoja në gjendje të rëndë në reanimacionin e Durrësit, miku i tij apel shtetit për ndihmë…

Aktori i njohur i kinemasë shqiptare ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në reanimacionin e spitalit të Durrësit.

Ai është infektuar me Covid-19 dhe gjendja shëndetësore i është rënduar. Një prej miqve të aktorit, skenaristi Bashkim Zahaj, i ka kërkuar ndihmë shtetit shqiptar që të ndihmojë aktorin të marrë një shërbim më të specializuar jashtë shtetit.

Mesoj se Guljemi aktori jone i dashur qenka rende ne spitalin e Durresit nga covid. Shteti shqiptar i detyrohet ketij aktori per nje sherbim me te specializuar jashte shtetit. Uroj te rezistosh e te fitosh Guljem”, ka shkruar ai.

Be the first to comment on "Guljelm Radoja në gjendje të rëndë në reanimacionin e Durrësit, miku i tij apel shtetit për ndihmë…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*