I madhi Koco Devole në gjendje të rëndë me korona/ E kanë intubuar…

Koço Devole, artisti, regjisori dhe skenaristi, 77 vjeçar prej 10 ditësh është infektuar me koronavirus.

Ishte një skenë e vështirë”, aktori Koço Devole tregon se si e bëri për të qarë Elvana Gjatën – Gossip

Mbrëmjen e djeshme Devole është futur në int ubim pasi gjendja e tij shëndetësore është rënduar. Sipas burimeve zyrtare nga stafi i mjekëve, gjendja shëndetësore e aktorit paraqitet tejet e rënduar.

Gjithashtu bëhet me dije se Koço Devole vuan edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruse, të cilat e bëjne edhe më shqetësuese situatën.

Prej mbrëmjes së djeshme, aktori dhe regjisori po l ufton për të fituar bet ejën me virusin e r rezi kshëm.

Koço Devole është një nga personalitet më të njohura të humorit shqiptar. Përveçse është një aktor i shkëlqyer humori, Devole është karikaturist, skenarist, regjisor dhe prezantues spektaklesh. Rolet e tij në skene dhe ekrane janë nga më të njohurit për publikun shqiptar.

Be the first to comment on "I madhi Koco Devole në gjendje të rëndë me korona/ E kanë intubuar…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*