I qan zemra! Gjergj Leka humb nënën, rrëqeth me fjalët: S’ta dhashë dot puthjen e fundit, m’i bëj hallall fajet o nëna ime!

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi.

Dirigjentja e njohur, ka ndërruar jetë në Trieste të Italisë.

Disa orë pas ndarjes së saj nga jeta ka reaguar edhe i biri i saj, Gjergj Leka. Teksa i dedikon një mesazh prekës, ai shkruan se ajo u nda nga jeta në ditën e lindjes së babait të tij të ndjerë.

“Më ike e nuk të dhashë puthjen e fundit……Mezi po prisje të bashkoheshe me babin dhe pikërisht sot në ditëlindjen e tij u ngjite lart. Mi bëj hallall gjithë fajet…..”

Be the first to comment on "I qan zemra! Gjergj Leka humb nënën, rrëqeth me fjalët: S’ta dhashë dot puthjen e fundit, m’i bëj hallall fajet o nëna ime!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*