Ilir Metës i ik mendja telendis Edi Ramën/Me mua sillesh si lepur, ore rrugac

Presidenti Ilir Meta ashp ërson tonet ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur atë “rrugaç” që para tij sillet si lepur.

“Ti që thua di unë për Ilir Metën. Ça di ti more rrugaç për Ilir Metën. More vag abo nd për Ilir Metën ti. Ti para Ilir Metës sillesh si lepur, edhe para kr imin elëve dhe h orrave. Ta vënë pist oletën te gjuri dhe të marrin leje dhe licensa.

S’të njeh Ilir Meta ty, s’të njeh Tirana ty. Boll i mas htrove socialistët. Nuk kanë më vota socialistët për ty se i ke mas htruar me kohë”, iu drejtua Meta Ramës.

“Nuk e ndryshon dot rezultatin e zgjedhjeve”, vijoi kreu i shtetit, duke theksuar se Shqipëria do ta thotë fjalën e saj në 25 prill si asnjëherë tjetër. “Unë e ftoj Edi Ramën të reflektojë sa nuk është vonë”, shtoi Meta.

Be the first to comment on "Ilir Metës i ik mendja telendis Edi Ramën/Me mua sillesh si lepur, ore rrugac"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*