“Ja Si Ta Heqësh Barkun E Varur Dhe Kilet Moj Shoqe”! Unë Shpëtova, Recetën Po E Ndaj Shpejt Me Ju

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale.

Një pro blem ky nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë përballin sfida dhe vës htirësi të ndryshme shëndetësore.

Padyshim dhjamosja e tepërt në zonën e barkut krijon një sik let në paraqitjen e jashtme por prania e saj në organizëm më shumë se sa e sik letshme është shpesh burim i shumë komplikacioneve shëndetësore.

AgroWeb.org ju sjell më poshtë një kurë natyrale me përbërës të thjeshtë që luf tojnë praninë dhe rritjen e nivelit të yndyrnave apo masës së dhjamit në zonën abdominale të trupit (pjesa e barkut).

Mjafton të ndiqni hapat siç duhet dhe kjo kurë natyrale do t’i dhurojë organizmit shëndet të plotë ndërsa në vetëm një javë do të ndihmojë në shk rirjen e masës së tepërt dhjamore në zonën e barkut.

Kjo kurë ndihmon gjithashtu në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.

Përgatitja e Kurës me Hudhra:
Përbërësit

12 thelpinj të mëdhenj hudhre

Dy kokrra limoni

1 litër e gjysmë ujë

Si ta Përgatisni:
Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes.

AgroWeb.org ju udhëzon të shty pni secilin prej thelpinjve përmes një çekiçi kuzhine.

Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe pri jini në copëza të vogla me gjithë lëkurë.

Vendosni ujin në një tenxhere.

Shtoni hudhrat e shty pura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zj arr të zi ejnë për 15 minuta.

Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni.

AgroWeb.org ju këshillon që ujin e përftuar mund ta ruani në frigorifer.

Si ta Konsumoni këtë Kurë:
Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre doza për çdo ditë.

Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies.

Kura përdoret për tre ditë rresht.

Ajo ndihmon organizmin për një pastrim rrënjësor të tij duke ndikuar në shk rirjen e yndyrës së tepërt në zonën e barkut.

Efektet e kurës ndihen pas një jave ku ju do të ndiheni më të lehtë.

Shënim: Për shumë persona shija e këtij lëngu mund të jetë e sikl etshme dhe e vës htirë.

Por gjatë konsumimit të tij mund të shtoni pak mjaltë për ta ëmbëlsuar dhe për t’i dhënë shije gjithashtu./AgroWeb.org

Be the first to comment on "“Ja Si Ta Heqësh Barkun E Varur Dhe Kilet Moj Shoqe”! Unë Shpëtova, Recetën Po E Ndaj Shpejt Me Ju"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*