Ka dalë në skenë me veshje femre/ Prek në zemër këngëtari shqiptar: Më thonë që do ma marrin jetën mua

Këngëtari Durim Morina i njohur ndryshe si ‘Mirudi’ . i cili ka marrë këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Nëse v d es” ka tërhequr vëmendjen e mediave dhe komentete e fansave të tij për veshjen me të cilën u prezantuar.

Durim Morina nudo për promovimin e këngës – Lapsi.al

Në natën e parë të festivalit ai u shfaq me një kostum të veçantë për shkak të modelit ai ka marrë kritika dhe kë r cënime, nga shumë persona që janë ndiher të re voltuar.

Postimi i plotë i këngëtarit Durim Morina:

“Njerëzit që degradojnë të tjerët shpesh përfundojnë duke degraduar veten e tyre, – shkroi ai. – Ështe qesharake sesa komente të këqija që vejnë në pikëpyetje, nëse unë jam një burrë apo grua për shkak të një veshje që kam veshur natën e kaluar në Festivale Këngës 59’. Kur në fakt ju keni parë shumë artist që nuk janë g ay dhe kanë veshje edhe me femërore përshembull: Harry Styles, Bad Bunny, J Balvin, Nick Jonan etj….janë të gjithë artist straight dhe kanë veshje ende më dramatike se e imja.

Këto komente nuk më shqetësojnë sepse unë kam dëgjuar të gjitha këto gjëra dhe më parë. Unë jam një burrë dhe unë jam një artist dhe po bëj më mirë se shumica e të gjithë juve që janë ulur pas një kompjuteri tërë ditën duke përhapur urrejtje ndaj dikujt që në të vërtetë po përpiqet të bëjë një diçka pozitive në mënyrë që herën tjetër kur të ecni në rrugë, nuk keni pse të shqetësoheni, sepse jeni vetja.

Be the first to comment on "Ka dalë në skenë me veshje femre/ Prek në zemër këngëtari shqiptar: Më thonë që do ma marrin jetën mua"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*