Kam Tre Javë Që Jam Sëmurë Dhe Po Marr Ilaçe Kot.Kjo Është Receta E Gjyshes Me Përbërje Natyrale Që Më Shëroi..!

Kam tre javë që jam sëmurë dhe po marr ilaçe kot.Kjo është receta e gjyshes me përbërje natyrale që më shëroi..!

Kam tre javë që jam sëmurë dhe po marr ilaçe kot.Kjo është receta e gjyshes me përbërje natyrale që më shëroi..!

Kjo recetë është provuar shumë herë dhe më vjen keq që nuk e kujtova menjëherë.
Gjithmonë ndihmon, thjesht nuk mund të jetë menjëherë si një shkop magjik, por duhet të pihet disa herë.

Por që nga pija e parë menjëherë ndiheni më mirë, është e garantuar, dhe sa më shumë ta pini aq më mirë ndiheni.
Ky çaj më shpëtoi.

Tani kam tre javë që kam ftohur dhe sa herë që sëmurem së pari marr pilula.
Por kur e shoh që nuk funksionon, atëherë mendoj për këtë çaj.
Provojeni dhe shikoni vetë, thjesht pini këtë çaj në vend të ujit.
Kjo është një recetë e vjetër, e vjetër.

Ata thonë, i ftohti pa pilula zgjat 7 ditë, dhe me pilula 7 ditë! Kështu që ju ndodh e njëjta gjë, por ajo është zvarritur për tre javë tani, unë jam i sëmurë dhe po marr ilaçe kot.
Dje dhe sot piva çajin dhe tashmë është më e lehtë dhe kollitem më pak, pak më shumë dhe sa i ri jam.
Nëse do ta kisha bërë çajin tim në fillim, do të isha i shëndetshëm tani.

PERBRRRSIT E NEVOJSHM:
2 litra ujë , 1 mollë
1 limon , 1 qepë të kuqe
PROCEDURA:
Vendosni ujë në një tenxhere, pastaj shtoni : mollë, limon të prerë në gjysmë dhe qepë të copëtuar.

Vendoseni në zjarr dhe gatuajeni derisa molla të plasë dhe çaji të marrë një ngjyrë të bukur të verdhë.
Nëse avullon shumë ujë, atëherë shtoni edhe pak.

Çaji pihet i nxehtë dhe kjo është arsyeja pse është më mirë ta vendosni në termos në mënyrë që të mos keni nevojë ta ngrohni vazhdimisht.
Ju gjithashtu mund të bëni dyfishin e sasisë, sepse sa më shpesh të pini aq më mirë.
Bëj një sasi më të vogël dhe arrij të pi gjithçka ndërsa është e nxehtë.

Be the first to comment on "Kam Tre Javë Që Jam Sëmurë Dhe Po Marr Ilaçe Kot.Kjo Është Receta E Gjyshes Me Përbërje Natyrale Që Më Shëroi..!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*