Kjo grua më ndihmoi të ngrihem në këmbë, nuk mund të ngrihesha nga shtrati për shkak të dhimbjeve të forta

Kjo grua më ndihmoi të ngrihem në këmbë, nuk mund të ngrihesha nga shtrati për shkak të dhimbjeve të forta

Kjo grua më ndihmoi të ngrihem në këmbë, nuk mund të ngrihesha nga shtrati për shkak të dhimbjeve të forta

Unë quhem Ivana. Unë vuaja nga artriti dhe vazhdimisht po përjetoja dhimbje të kyçeve, ndonjëherë aq të forta sa nuk mund të ngrihesha nga shtrati për disa ditë.

Gjëja më e frikshme është se ju nuk e dini kur dhimbja do t’ju “kapë”. Ndoshta varet nga moti, nuk e di.

Sa për “telashe”, në gusht të vitit të kaluar, sapo mbërritëm në Dubrovnik me pushime, të nesërmen kisha dhimbje. Thashë me vete GATI. Pushimet e mia janë shkatërruar.

Burri im pyeti pronaren e shtëpisë ku po qëndronim atje ku është një farmaci afër për të më blerë një analgjezik. Kur u pyet nga qiradhënësja se çfarë po ndodhte, ai shpjegoi. Ajo thjesht buzëqeshi dhe tha: “Eja me mua!”/EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Burri im më shpjegoi se ajo i kishte marrë 3 shtëpi më poshtë, te një grua më e moshuar, tezja Blaska. Ata i shpjeguan asaj se cili ishte problemi dhe ajo u dha atyre një shishe me pak lëng me një rekomandim gjatë ditës për të pirë 3 gota ilaç dhe për të fërkuar në vendet e dhimbshme.

Të nesërmen u zgjova dhe nuk mund ta besoja. Dhimbja u zvogëlua aq shumë, dhe të nesërmen u zhduk plotësisht. Isha i lumtur t’ia tregoja këtë burrit tim dhe i kërkova që të më merrte te halla Blaska. Bleva kafe, ëmbëlsira dhe u larguam.

Unë e falënderova tezen Blaska nga zemra dhe shpjegova se ne jemi turistë nga Maqedonia dhe i kërkova asaj të më tregonte recetën, të cilën do ta ndaj me ju më poshtë.

Ai më tha se zakonisht nuk i tregon recetat e tij, por ai do të bëjë një përjashtim./EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Be the first to comment on "Kjo grua më ndihmoi të ngrihem në këmbë, nuk mund të ngrihesha nga shtrati për shkak të dhimbjeve të forta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*