Kombinim natyra i cili ul nivelin e sheqerit në gjak, mund t’iu nevojitet në çdo kohë..!?(VIDEO)

Kombinim natyra i cili ul nivelin e sheqerit në gjak, mund t’iu nevojitet në çdo kohë..!?

Kombinim natyra i cili ul nivelin e sheqerit në gjak, mund t’iu nevojitet në çdo kohë..!?

Kanella forcon sistemin imunitar dhe përmban antioksidantë dhe fenole që mbrojnë nga infeksionet, gjë që ishte shumë e rëndësishme për shkak të plagës së madhe në këmbë.

– Më e mira është kanella Ceilon, e cila është shumë e vështirë për tu gjetur në vendin tonë, por vërtet ia vlen të përpiqesh dhe të furnizohesh me të – vëren ai dhe shtoi

-Sapo u largova nga spitali, unë ndryshova plotësisht dietën time dhe erëza të gjitha ushqimet dhe pijet me kanellë Ceiloni. Unë madje vendosi një majë të këtij pluhuri në ujë të pijshëm.

Në fillim smë pëlqente shija e ushqimit, por u mësova shumë shpejt. Gjëja më e rëndësishme është që në vetëm një javë me ndihmën e kanellës, unë ula sheqerin në gjak nga 21 në 6.1, që është brenda kufijve normalë.
Përveç kësaj, plaga në këmbën time u shërua shumë shpejt, gjë që unë gjithashtu ia atribuoj veprimit të kanellës.

– Unë rregullisht kontrolloj nivelin e sheqerit në gjak dhe kufiri nuk është tejkaluar asnjëherë, kështu që mendoj se tani jam një person plotësisht i shëndetshëm
– thotë Ai dhe shton se ai ende erëza pjatat me kanellë, por jo aq shumë sa më parë.
Një herë në ditë, më së miri në mëngjes, shtoni një lugë çaji kanellë në një filxhan kefir dhe pak yndyrë.

Përzieni dhe pini në mëngjes. Kjo përzierje do të përmirësojë metabolizmin dhe do të ulë sheqerin.
Nëse nuk jeni tolerant ndaj produkteve të qumështit, kanellën qiteni në çaj apo në ujë të vakët.
Më së miri është të përdorni shkoptha kanelle, t’i grini në rende dhe t’i hidhni në pije.

Per receten dhe shpjegim me te hollesishem ndjkni videon ne vazhdim.

Be the first to comment on "Kombinim natyra i cili ul nivelin e sheqerit në gjak, mund t’iu nevojitet në çdo kohë..!?(VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*