Ky është 15-vjeçari që u ther për vde kje sot

Ky është 15-vjeçari që u ther për vde kje sot

Ky është 15-vjeçari që u ther për vde kje sot

Gazeta Sinjali raportoi sot gjatë ditës se ka mbetur i vde kur një i ri në Prizren pas një përleshje me th ika mes pesë të miturve.

Nga Policia e Prizrenit kanë thënë për Sinjalin se viktima L.B. E
shtë 15-vjeçar, ndërkaq edhe i dyshuari është i po të njëjtës moshë.

Tutje ata treguan se i mituri u godit me thikë në pjesën e krahërorit.
Policia aktualisht është duke u marrë me të dyshuarin dhe dëshmitarët.

Po ashtu sipas informacioneve të tyre bëhet e ditur se të njëjtit janë nxënës të klasës së 11-të, të shkollës së mjekësisë “Luciano Motroni” në Prizren.

Tani Gazeta Sinjali mëson se viktima është Lirim Buduri.

Policia sot gjatë ditës bëri të ditur se rasti ka ndodhur në orën 10:10 në rrugën “Ylber Fanaj” në Prizren.

Policia dhe prokurori i shtetit së bashku me forenzikën kanë dalur në vendin e ngjarjes të cilët kanë kryer edhe ekzaminimin e vendit të krimit.

Viktima me urdhër të prokurorit dërgohet për obduksion në IML Prishtinë.

Rasti është duke u hetuar nga njësia e hetimeve rajonale në Prizren

Be the first to comment on "Ky është 15-vjeçari që u ther për vde kje sot"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*