Ky Shurup Me Hudhra Është 10 Herë Më I Fuqishëm Se Penicilina Dhe Shëron Shumë Sëmundje!

Ky shurup me hudhra është 10 herë më i fuqishëm se penicilina dhe shëron shumë sëmundje!

Ky shurup me hudhra është 10 herë më i fuqishëm se penicilina dhe shëron shumë sëmundje!

hudhra është padyshim një nga mjetet më të mira natyrore.Ne kryesisht e përdorim atë si një aromatizues për ushqimet tona, por përgatitja e një shurupi me hudhër është një mënyrë e shkëlqyer për të luftuar sëmundjet e shumta serioze.

Shurupi i fuqishëm është një ilaç i madh për ftohjet dhe gripin, infeksionet e tjera bakteriale dhe virale, si dhe kushtet inflamatore të tilla si artriti.

Ja sesi ta përgatisim shurupin me hudhra:

Përbërësit

200 ml. mjaltë,
200 ml uthull molle,
8 thelpi hudhra.

Përgatitja

Pasi keni pastruar hudhrat, i kombinoni në një mikser me uthullën dhe mjaltin. I lini përreth 15-20 sekonda, pastaj transferojeni ilaçin në një kavanoz dhe e lini në frigorifer për 5 ditë.

Pas 5 ditësh, ilaçi i fuqishëm duhet të jetë gati për konsumim. Vetëm shtoni 2 lugë gjelle në një gotë të gjatë me ujë të ngrohtë, pastaj e pini përzierjen në stomak bosh, në mëngjes. Provojeni vetë ilaçin dhe do të qëndroni larg infeksioneve të rënda.

Be the first to comment on "Ky Shurup Me Hudhra Është 10 Herë Më I Fuqishëm Se Penicilina Dhe Shëron Shumë Sëmundje!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*