Largoni sheqerin ne gj ak me kete kure fantstike : Ju duhet 1 koker veze dhe ky perberes sekret


Ju do të habiteni kur të mësoni se mund të kontrolloni nivelet e sheqerit në gja.k me një vezë të zier.

Mbase mund të mendoni se është shumë mirë për të qenë e vërtetë, por sipas shumë nutricionistëve dhe specialistëve receta e mëposhtme me vezë është jashtëzakonisht efektive në uljen e niveleve të sheqerit në gj.ak dhe mbajtjen e tij nën kontroll.

Shumë njerëz nga e gjithë bota vuajnë nga diabeti.

Kur insulina që trupi juaj prodhon nuk përdoret tamam ose kur pankreasi ndalon së prodhuari insulinë, atëherë shfaqet diabeti dhe nivelet e sheqerit në gj.ak rriten së tepërmi.

Ju mund të përjetoni lodhje, shikim të turbullt, kruarje në pjesët in.time, humbje të papritur të peshës, mund të ndjeni etje ose urinoni shumë më shpesh nëse vuani nga ky pro.blem. Të gjithë këto shenja tregojnë se mund të jeni të pre.kur nga diabeti.

Diabeti mund të shkaktojë edhe disfunksion erektil, pro.bleme ka.rdi.ovas.kulare, pro.bleme të veshkave, dë.mt.im nervor ose vebëri, nëse lihet i patrajtuar.

Duhet të mos konsumoni ushqime që shkaktojnë rritje të niveleve të sheqerit në gj.ak ndërsa merrni il.aç.in e mëposhtëm. Ajo për të cilën keni nevojë është thjesht pak uthull dhe një vezë e zier.

Receta

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zieni një vezë, ta qëroni dhe ta shponi në disa vende me pirun. Vezën vendoseni në një enë dhe hidhni sipër saj pak uthull. Lëreni në këtë mënyrë gjithë natën.

Konsumojeni vezën së bashku me një gotë ujë të ngrohtë dhe një lugë gjelle uthull në mëngjes.

Përsëriteni këtë trajtim për disa ditë dhe pastaj kontrolloni sërish sheqerin në gj.ak. Krahasoni rezultatet pas dhe përpara trajtimit dhe do të shihni ndryshime të dukshme pas kurës me këtë il.aç.

Be the first to comment on "Largoni sheqerin ne gj ak me kete kure fantstike : Ju duhet 1 koker veze dhe ky perberes sekret"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*