Madhështore/ I riu shqiptar shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

Madhështore/ I riu shqiptar shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

Madhështore/ I riu shqiptar shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

Një tërmet me madhësi 6.4 ka goditur Kroacinë Jugore mesditën e sotmen. Një vajzë 12-vjeçare v di q në Petrinja, tha Kryeministri ndërsa vizitoi qytetin.Tërmeti u ndje në kryeqytetin kroat Zagreb, në Bosnjën dhe Serbinë fqinje dhe deri në Itali.
Menjëherë kanë nisur ndihmat për personat e prekur nga tërmeti, qoftë për ushqim apo strehim.

Edhe një kosovar nga Hasi i ka dalë në ndihmë personave që u prekën nga tërmeti duke ju ofruar bukë falas.

Alban Morina nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Facebook u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë nevojë për bukë të shkojnë të marrin bukë fa las në shesh të Zagrebit.

Be the first to comment on "Madhështore/ I riu shqiptar shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*