Me këtë kurë popullore do kuroni dhe do pastroni mëlçinë tuaj, ja sa herë duhet ta pini


Mëlçia rolin kyç e ka pastrimin e krejt organizmit. Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme të trupit, pasi rregullon yndyrën, ekuilibrin e hor moneve, tretjen dhe qarkullimin.

Por edhe mund të pastrojë krejt organizmin e njeriut nga hel met të cilat janë përgjegjëse për sëm. undje të ndryshme. Alk. oli dhe ushqimi i shpejtë janë shkaktarët kryesor të dëmtimit të saj.

Pastrimi i mëlçisë në një mënyrë natyrale: Para së të hani mëngjes ose pini kafe, pini një lugë vaj ulliri me disa pika nga lëngu i limonit.

Pini çaj dhe lëng xhenxhefili më së paku njëherë në javë, por edhe çaji i mentës përmirëson funksionimin e mëlçisë.

Pesë arra në ditë ndihmojnë në elim. inimin e hel. meve nga organizmi, po ashtu konsumimi i hudhrës në të gjitha mënyrat e mundshme ndihmon në pastrimin e gja. kut dhe jua lehtëson punën mëlçisë e veshkave.

Be the first to comment on "Me këtë kurë popullore do kuroni dhe do pastroni mëlçinë tuaj, ja sa herë duhet ta pini"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*