‘Mihrimah’ një sulltaneshë edhe në jetën reale (FOTO)


Aktorja e njohur turke ne serialin ‘Sulltani i madherishem’, ne rolin e nje sulltaneshe e quajne Pelin Karahan.
E lindur ne 16 tetor te 1984 ne Akara, Pelin ka kryer filloren ne nje kolegj ne Ankara

Pelin Karahan vazhdoi arsimin pas largimit nga Kolégji i Polícisë së Ankarasë dhe u diplomua me sukses nga Shkolla e Mesme e Ankarasë Sokullu Mehmet Paşa. Më vonë ajo u diplomua në Menaxhimin e Hoteleve të Turizmit në Universitetin Eskişehir Anadolu.

Megjithëse nuk kishte kuríozitet, punën dhe formim në aktrim apo ndonjë degë të artit, ajo hyri në botën e televizionit gjatë viteve të universitetit me mbéshtétjen e miqve të tij.

Ajo filloi të intérprétojë me xhíríme reklamashdhe vazhdoi me serialin Kavak Yelleri. Më 23 tetor 2011, ajo u martua fshéhurazi me Erdinç Bekiroğlu, me të cilin kishte një lídhje dashurie për një kohë të gjatë, në Barcelonë dhe u dívòrcua në 2013.

Aktorja bukuroshe Pelin Karahan u martua me biznesmenin Bedri Güntay në 2014. Ajo tashmë ka dy djem, Ali Demir dhe Eyüp Can, nga kjo martesë.

“Më besoni, nnuk është e thjeshtë të kujdésesh për tre meshkuj në shtëpi, përfshírë edhe bashkëshortin”.

E ftùar në një emision në Turqi ajo tha se e kishte mbýllur kapitullin me fëmijët dhe se nuk kishte në plan ta shtònte familjen.

“Nuk është e lehtë të kujdésesh për tre burra në shtëpi. Mezí ia dal. Prandàj nuk po mendoj për fëmijën e 3-të. Zoti ia dhuroftë kujtdo që dëshiron”, tha ajo.

Be the first to comment on "‘Mihrimah’ një sulltaneshë edhe në jetën reale (FOTO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*