‘Mimoza llastica’, tregon jetën në Zvicër: Burrin e kam shef policie, zviceranët nuk pyesin për masa

Aktorja Zhaklina Dhimojani, dikur ne rolin e ‘Mimoza Llastices’ ka qene e ftuar ne nje lidhje me skype ne emisionin “Rudina” direkt nga shtepia e saj ne Zvicer.

Gjate emisionit u ritrasmetua edhe nje pjese nga filmi i famshem qe te gjithe mbajme mend dhe ajo vete u emocionua.

Me tej Zhaklina tregoi gjate intervistes per situaten ne Zvicer, si edhe foli per marredhenien e saj me baashkeshortin dhe vajzen ne koherat e karantinimit.

Sipas aktores Zvicra nuk ka vendosur shume masa dhe se vete zvicerianet mendojne se jane popull me imunitet.

Megjithate ajo tha masat me te zakonshme tashme edhe atje jane mosgrumbullimi ne grupe me me shume se 5 veta, dhe ne rruge kur del askush nuk kontrollohet vetem se kur ben pazarin duhet ruajtur distanca.

Madje gjate bisedes ajo tregoi nje episod kur nje grua e moshur e kishte pare ate ne rruge me maske ne fytyre e i kishte thene ‘Ej jemi ne Zvicer ne! duke pretenduar se ata kane imunitet si popull.

Ndersa kur e pyeten per karantinen ajo tregoi se mezi e kishte bindur bashkeshortin te qendronin ne shtepi.
Ajo tregoi se i shoqi dilte vetem per konference shtypi pasi ishte shefi i policise.

Pasta tregoi nje pjese nga dita e saj:
Diten e para ka qene vetem e fiksuar pas kuzhines e ndersa pas disa ditesh kaloi tek nderrimi i garderobes pastaj sport ne oborr, Netfliks dhe jo shume libra. ‘Por nuk kam qene kurre njeri qe me mungon e dalura vetem se me mungon te mos kem mundesi te pres nje bilete dhe te shkoj diku’ – tregon ajo

Be the first to comment on "‘Mimoza llastica’, tregon jetën në Zvicër: Burrin e kam shef policie, zviceranët nuk pyesin për masa"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*