Mjeku I Njohur Rus Tregon Recetën Natyrale Për Të Forcuar Shikimin : Ja Si Ta Pregatisni…

Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin,

Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus, Vladimir Petrovich Filatov.

Kura e tij ka habitur mjekët dhe për këtë nevojiten aloe vera, bajame, mjaltë dhe limon
Ja sa lehtë është përgatitja e saj:

100gr lëng aloe vera.

300 gr mjaltë
500 gr bajame të grimcuara.

3-5 pika lëng limoni.
Përgatitja:
Pastroni mirë aleo veren dhe nxirrni lëngun me kujdes. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni deri sa të marrin formë homogjene.
Konsumoni një lugë gjelle 3 herë në ditë 30 minuta para vakteve. Rezultatin do ta vërëni shumë shpejt.

Shënim: shmangni këtë recetë nëse vuani nga sëm. undjet renale ak. ute, çrregullime gastrointestinale, proceset inflamatore të organeve gjen. itale femërore, sëm, ndjet kard.iovaskulare, tuber. kulozi dhe hemorr. oidet.

Be the first to comment on "Mjeku I Njohur Rus Tregon Recetën Natyrale Për Të Forcuar Shikimin : Ja Si Ta Pregatisni…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*