Mona i del në mbrojtje Bashës/ Jo s’ka vilë ai, në shtëpi të thjeshtë jeton

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka qenë sot e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur kryesisht për aktualitetin politik dhe social në vend.

Kur gazetari Denis Dyrnjaja e pyeti se ku qendron dallimi mes Ramës dhe Bashës, pasi të dy janë të lidhur me oligarkë e të dy jetojnë në vila, Kryemadhi i doli në mbrojtje.

Ajo tha se ka qenë vetë prezente në vilën e tij dhe ka qenë modeste, jo luksoze.

Dyrnjaja: Pse mendoni se shqiptarët duhet të heqin Edi Ramën, që thonë se bashkëpunon me oligarkët, dhe të vënë kryeministër Lulzim Bashën që po bashkëpunon me oligarkët, janë në të njëjtat ujëra. Si jeton në saraje në Surrel, Basha jeton në vilë luksoze në Long Hill, pra ku është ndryshimi?

Kryemadhi: Unë nuk jam këtu të bëj avokatin e askujt, por s’është e njejta gjë. Basha jeton atje në një vilë me qir

Be the first to comment on "Mona i del në mbrojtje Bashës/ Jo s’ka vilë ai, në shtëpi të thjeshtë jeton"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*