“Ne nuk e dimë se çfarë është një mjek, sa fillojnë ftohjet e gjithë familja pi këtë ilaç”, zonja tregon kurën natyrale që bën mrekullinë për shëndetin dhe mund të përgatitet fare lehtë

Një zonjë ka rrëfyer sesi falë këshillës së një mikeshe të saj ka gjetur zgjidhjen për të shpëtuar nga bronkiti dhe kolla e shpeshtë që e mundonte gjatë gjithë dimrit.
“Kam bronkit më shpesh dhe kollitem shumë.
Njëherë isha duke vizituar një fqinje, kështu që kur ajo më dëgjoi duke kollitur, ajo menjëherë më dha një ilaç. Që atëherë nuk jam sëmurë.

Ajo më thotë – ne nuk e dimë se çfarë është një mjek.
Sapo dikush fillon të sëmuret, të gjithë ne e pimë ilaçin dhe ai kalon menjëherë.
As viruse dhe as ftohje, ky ilaç i thjeshtë zgjidh të gjitha problemet menjëherë.
Nëse fillon të më gërvishtë fytin, unë do ta bëj dhe kalon menjëherë.

PERBERESIT E NEVOJSHM:
4-5 lugë çaji sheqer

3 lugë vaj
150 ml UJE

1½2 lugë çaji piper i zi

PROCEDURA:
Shtoni 4-5 lugë çaji sheqer në nxehtësi mesatare derisa të shkrihen dhe karamelizohen.

Shtoni 3 lugë vaj për të zierë me sheqerin.

Anoni enën pak anash dhe shtoni 150 ml UJE.

Kini kujdes, mund të spërkatet nëse vaji është shumë i nxehtë, kështu që shtoni UJIN gradualisht.
Lëreni të ziejë, përzieni dhe shtoni gjysmë lugë çaji pluhur piper të zi të bluar.

Llokoçis dhe pini të ngrohtë.

Ky ilaç natyral është provuar dhe efektiv nga shumë njerëz. Të gjithë janë të lumtur, kështu që nëse keni një problem të ngjashëm, provojeni, do të jeni mirënjohës.”, shprehet kjo zonjë.

Be the first to comment on "“Ne nuk e dimë se çfarë është një mjek, sa fillojnë ftohjet e gjithë familja pi këtë ilaç”, zonja tregon kurën natyrale që bën mrekullinë për shëndetin dhe mund të përgatitet fare lehtë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*