Personat te cilet jane mbi 60 vjec mund te rifitojne degjimin me vetem 2 pika te kesaj perberje te thjeshte


Ky është një nga trajtimet më të mira natyrale që ju ndihmon të riktheni aftësinë e të dëgjuarit. Ajo mund të përdoret edhe nga të moshuarit, mbi 70 vjeç dhe besohet se rikuperon në masën 97 për qind dëgjimin tuaj.

Ky il.aç, është akoma më i thjeshtë për shkak se përbërësit e saj gjenden në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:

1 lugë gjelle vaj ulliri.

3 thelpinj hudhër.

Një pikatore.

Pambuk/garzë.

Përgatitja:

Filloni duke u hequr lëkurën hudhrave dhe pastaj lajini ato. Shtypini për t’ju nxjerrë sa më shumë lëng hudhrave. Pastaj kombinojeni atë me vaj ulliri dhe vendoseni në një pikatore.

Përdorimi:

Është rekomanduar të vendosni 3 – 4 pika nga kjo përzierje në vesh, ndërsa ju jeni shtrirë. Më pas, mbulojeni veshin, duke përdorur një garzë apo pambuk. Ju do të habiteni nga rezultatet e shpejta.

Be the first to comment on "Personat te cilet jane mbi 60 vjec mund te rifitojne degjimin me vetem 2 pika te kesaj perberje te thjeshte"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*