Receta qindra vjecare Gjermane e cila rregullon tensionin tuaj, perberesit i gjeni lehtesisht ne dyqane


Me këtë recetë të vjetër gjermane ju do të arrini të luftoni presionin e lartë të gj.ak.ut, ti thoni lamtumirë arterieve të bllo.kuara dhe shumë më tepër.
Ju do t’ju duhen vetëm xhenxhefil, hudhër, limon dhe ujë! Kur bëhen bashkë këto tre përbërës, veprimi i tyre shumëfishohet.

Ja receta e plotë:

Përbërësit:

4 thelpi hurdhra
Pak xhenxhefil
4 limona (bashkë me lëkurën)
1 litër ujë

Përgatitja dhe përdorimi:

Së pari ju duhet të lani mirë limonët dhe ti prini ato në copa të vogla.
Pas kësaj shtojini në një blender bashkë me hurdhrat, xhenxhefilin dhe limonin.

Masën e krijuar hidheni në një tenxhere me ujë të valuar. Para se të marrë valën, hiqeni nga zja.rri dhe lëreni të qetësohet.
Ruajeni në shishe qelqi. Prania e limonit do të neutralizojë erën e pakëndshme të hurdhrave prandaj mos u shqetësoni për këtë!

Konsumojeni këtë pije, çdo ditë me stomak bosh, të paktën dy orë përpara çdo vakti. Gjithmonë tundeni shishen përpara përdorimit.

Përmirësoni shëndetin tuaj dhe i thoni lamtumirë arterieve të bllo.ku.ara me këtë përzierje të shëndetshme dhe të mahnitshme.

Be the first to comment on "Receta qindra vjecare Gjermane e cila rregullon tensionin tuaj, perberesit i gjeni lehtesisht ne dyqane"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*