Rezultatet E Fundit Në Rang Vendi/ Numërohen Më Shumë Se Gjysmat E Kutive Të Votimit. Ja Rezultati

Rezultatet e fundit në rang vendi/ Numërohen më shumë se gjysmat e kutive të votimit. Ja rezultati

Vijon procesi i numërimit të votave shumicën e qendrave te numërimit në Shqipëri, ndërsa po dalin edhe rezultatet e para.

Rreth 3 milionë e 600 mijë shqiptarë me të drejtë vote u thirrën në votime për të zgjedhur 140 deputetët e Parlamentit të ardhshëm. Për të ushtruar të drejtën e votës, zgjedhësit u paraqiten në 5199 Qendra Votimi.

Numërohen 1665 kuti votimi, nga 5199 në total. PS prin me 50.4%, PD dhe LSI 46.6%. PSD ka 2%.

Be the first to comment on "Rezultatet E Fundit Në Rang Vendi/ Numërohen Më Shumë Se Gjysmat E Kutive Të Votimit. Ja Rezultati"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*