Shpresë e madhe/ Gjenden dy persona të gjallë në rrënoja në Kroaci

Shpresë e madhe/ Gjenden dy persona të gjallë në rrënoja në Kroaci

Shpresë e madhe/ Gjenden dy persona të gjallë në rrënoja në Kroaci

Një lajm i mirë vjen nga Kroacia, ku dy persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e tërmetit me magnitudë 6,4 të shkallës rihter, që goditi vendin rreth orës 12:20 të ditës së martë.Ekipet e shpëtimit me ndihmën e qenve të specializuar identifikuan dhe sh pëtuan një grua që ishte ‘va r ros ur’ nën rrënojat e bashkisë së qytetit Petrinja.

Deri tani tërmeti i fuqishëm në Kroaci me epiqendër qytetin Petrinja ka shkaktuar 7 të v de ku r ku v ik tima më e vogël është një 12-vjeçare. Ndërkohë që dhjetëra të tjerë kanë mbetur të p l ago sur.

Be the first to comment on "Shpresë e madhe/ Gjenden dy persona të gjallë në rrënoja në Kroaci"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*