Shpresë e madhe/ Shpëtohen babë e bir në Kroaci

Shpresë e madhe/ Shpëtohen babë e bir në Kroaci

Shpresë e madhe/ Shpëtohen babë e bir në Kroaci

Sot, Kroacia u g od it nga një tërmet i fortë me një madhësi prej 6.3 të shkallës Rihter.
Por, sipas mediave kroate, duket se situata më e rëndë është në Petrinja. Aty, një numër i madh i shtëpive dhe ndërtesave u shkatërruan.

Dhe derisa vijnë të dhënat dhe pamjet e para nga ky vend, në njërën nga to shihen zjarrfikësit të cilët arritën të shpëtonin babanë dhe fëmijën nga rrënojat, të cilët mbetën të bl lokuar në makinë.

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje, dhe sipas informacioneve të para, ai është mirë.

Be the first to comment on "Shpresë e madhe/ Shpëtohen babë e bir në Kroaci"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*