Ua si i ka mbajtur aq të gjatë/ Gruaja pret thonjtë pas 28-vitesh: Ehh si i kam mbajtur

Ayanna Williams ka fituar rekordin botëror Guinness për thonjtë më të gjatë në botë, por së fundmi i ka dhënë fund ëndrrës duke i prerë ato.

Gjyshja amerikane me thonjtë më të famshëm ka hequr dorë nga hobi i saj me ndihmën e Dr. Allison Readinger të klinikës dermatologjike Trinity Vista në Texas.

Pas matjes së fundit, ekspertët përdorën një mjet me prerëse rrotulluese për procedurën.

Ayanna theu rekordin e mëparshëm të thonjve më të gjatë duke arritur gjatësinë totale 733.55 cm. Ajo thotë se nuk i kishte prerë thonjtë e saj që prej fillimit të viteve 1990-të.

Gruaja pranon se ishte një eksperiencë “emocionale, e lumtur dhe e hidhur”.

Be the first to comment on "Ua si i ka mbajtur aq të gjatë/ Gruaja pret thonjtë pas 28-vitesh: Ehh si i kam mbajtur"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*