Vajza e vogël vd iq nga arresti kardiak, pasi ra brenda një pellgu me ujë në shtëpinë e gjyshërve të saj (Foto)


Një vogëlushe ‘e bukur’ vd iq nga arresti kardiak, pasi ra në një pellg, ndërsa luante në kopshtin e shtëpisë së gjyshërve të saj.

Pas hetimeve, ishet kjo dëshmia që u dha sot në gjykatë.

Violet Knox, dy-vjeçe, ishte me një fëmijë tjetër jashtë vilës në Beck Row, Suffolk, më 23 shkurt kur ajo humbi nga vëmendja e gjyshit të saj, Andrew Peck.

Peck, i cili kishte qenë duke prerë dru jashtë vilës, kuptoi se mbesa e tij mungonte kur vuri re se fëmija tjetër ishte vetëm.

Familja kërkoi në kopsht dhe Violet u gjet e shtrirë me fytyrë poshtë pellgut të thellë nga gjyshja e saj Angela Peck, – u tha sot në Gjykatën e Suffolk.

Nëna e saj Katie Knox, 30 vjeçe, e cila është trajnuar për ndihmën e parë, u përpoq me dëshpërim të ringjallte vajzën e saj, duke bërë kompresime në gjoks.

Ajo është tr embur kur ra në pellg dhe besohet se pësoi atak kardiak, duke humbur tra gjikisht jetën….

Be the first to comment on "Vajza e vogël vd iq nga arresti kardiak, pasi ra brenda një pellgu me ujë në shtëpinë e gjyshërve të saj (Foto)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*