Vitet Kane Kaluar Por Per Ate Jo.Nuk Do Ta Besoni Se Sa Vjec Mbush Rajmonda Bulku

Rajmonda Bulku nje nga aktoret me te dashura per publikun ka festuar ditën e djeshme 62 vjetorin e lindjes.

Ylli i kinemasë shqiptare festoi ditën e lindjes me familjen dhe për shkak të pandemisë ajo nuk ka zhvilluar një festë madhështore si ka bërë çdo vit. Siç të gjithë e kemi parë, mosha për aktoren është thjeshtë një numër pasi ajo duket gjithmonë e kuruar dhe e bukur.

Menjëherë pas diplomimit Rajmonda Bulku u emërua aktore në Teatrin Kombëtar ku ka luajtur shumë role kryesore, por vlen të thuhet se famën ajo e mori përmes roleve në filma.

Me mbi 20 role në filma dhe plot të tjerë në teatër, Rajmonda Bulku është nderuar me disa çmime.
Ne i urojme dite te bukura dhe plot role te reja si ne teater ashtu dhe ne kinematografi. SHIKO KE TU..

Be the first to comment on "Vitet Kane Kaluar Por Per Ate Jo.Nuk Do Ta Besoni Se Sa Vjec Mbush Rajmonda Bulku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*