Zbulohet amaneti i fundit i Nexhmije Pagarushës…

Sot arti shqiptar është në zi për ndarjen nga jeta në moshën 87-vjeçare të Bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha.
Ndërkaq, siç raportojnë mediat në Kosovë, amaneti i mbretëreshës shqiptare ishte që të va rrosej në vendlindjen e saj në fshatin Pagarushë të Malishevës.
Nesër do të mbahet homazhe për këngëtaren e madhe dhe pas homazheve do të zhvillohet ceremonia e varrimit, sipas amanetit të Nexhmijes.
Mbretëresha ka kërkuar të va rroset përmes një ceremonie private, pa praninë e mediave. ѕh t.ур nе fоt.оn р оѕht k3tiј ѕhkr.imi n diq.ni ра mјеn.

Be the first to comment on "Zbulohet amaneti i fundit i Nexhmije Pagarushës…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*