Zi e madhe në Shqipëri/ Ndërron jetë i madhi Agim Krajka

Një lajm i tr ishtë ka ardhur për artin shqiptar. Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë kompozitori i njohur Agim Krajka. Kompozitori ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, ndërsa nuk dihen shkaqet e vd ekjes së tij.

Lajmin e ka bërë të ditur i biri i tij Ulis Krajka. “Shpirti yt u pr ehtë në paqe babi ynë i dashur”, shkruan i biri në facebook

Krajka ishte nderuar me titullin ‘Artist i popullit”, ndërsa gjatë karrierës së tij u vlerësua me mbi 15 çmime të dyta, 3 çmime të treta dhe vetëm një çmim të parë në Festivalin e vitit 1987, me këngën “Nuk e harroj”, të kënduar nga motrat Libohova.

Be the first to comment on "Zi e madhe në Shqipëri/ Ndërron jetë i madhi Agim Krajka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*