Zi për Irini Qirjakon/ Humb jetën njeriu i afërt i saj…

Dje ndërroi jetë nga Covid-19 pas 5 ditësh e shtruar në spitalin Infektiv, gazetarja e njohur Zenepe Luka.

Shkrimtarja dhe aktivistja e shquar për të drejtat e grave dhe çështjet kombëtare la pas shumë dhimbje jo vetëm te familja e saj, por edhe tek miqtë dhe të afërmit.

Një prej mikeshave të saj më të mira, këngëtarja e mirënjohur Irini Qirjako ka shpërthyer në lot dhe me shumë trishtim ka gu xuar të shkruaj disa rreshta për këtë dhim bje të madhe.

Asaj i duket e pabesueshme kjo ikje, teksa e konsideron miken e saj si unike dhe të pazëvendësueshme.

Be the first to comment on "Zi për Irini Qirjakon/ Humb jetën njeriu i afërt i saj…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*